AC Milan-fan

Aktuality

Review Udinese Calcio - AC Milán 2:1

Inter Milán znovu dokázal obhájiť Scudetto - v 36. kole jeho hráči ani nemuseli vybehnúť na ihrisko, kedže AC prehralo v Udine.
Udinese Calcio - AC Milán 2:1
Góly: 31. Gaetano D'Agostino (pen.), 49. Cristián Zapata - 90. Massimo Ambrosini AC Miláno prehralo s Udinese 1:2 a skomplikovalo si zisk druhého miesta. Okrem toho, že sa môže Juventus doťiahnúť, znamená prehra Milána zisk Scudetta v prospech mestského rivala Interu. Udinese výhrou stále bojuje o európske poháre.

Zápas začal relativne opatrne, prvú šancu mal po přiťuknutí Pata, Massimo Ambrosini, ale milánskemu záložníkovi sa příliš nepodarila strela. O štyri minúty neskôr pálil o niečo lepšie Gokhan Inler, ale ani on nebol presný a branku netrafil. V 22. minúťe priniesla mnoho vzruchu Quagliarellova hlavička, ktorú Dida fantasticky zlikvidoval, ničmenej nakoniec bol aj tak odmávaný offside. Presne po polhodine hry došlo k kontroverznej situácii, Floro Flores spadol v pokutovom území po súboji s Maldinim, ktorý ale nefauloval. Rozhodca nariadil pokutový kop a ten premenil D’Agostino - 1:0 pre domácich. Miláno sa z tejto situácie nemohlo dlho dostať a viacej zahrozilo až v závere prvého polčasu po strele Kaká, brazilský záložník bol ale vo veľkom uhle a Handanovič si poradil dobre.

Do druhej polovice zápasu vchádzali hráči Milána s cieľom vyrovnať, ale miesto toho veľmi skoro inkasovali druhý gól. Rohový kop sa prepadol až k Zapatovi, ktorý loptu nekompromisne dopravil do siete - 2:0 pre Udinese. Milán nemohol na obranu Udinese najsť dlho recept, veľmi blízko  k prekonaniu Handanoviča bol Senderos, ale hlavou zamieril vedľa.

Inzaghi potom gól predsa len dal, lenže ešte predtým mu bol odmávaný ofsajd. Po hodine hry zasa dobre zlikvidoval strelu D’Agostina brankár Dida. V 80. minúte bol v dalšej vyloženej šanci odmávaný Inzaghimu ofsajd. Miláno veľmi otváralo hru, co dávalo impulz k rýchlym brejkom Udinese. Štyri minúty pred koncom zápasu vychytal Dida z uhlu Sancheza a stav zápasu bol stále 2:0 pre domácich. Miláno sa dočkalo gólu až v nadstavenom čase. Po centre Kaká sa presne presadil hlavou Ambrosini, ale na zvrat v zápase bolo príliš neskoro. Udinese porazilo AC Milán 2:1