AC Milan-fan

Aktuality

Review AC MIlán 2-3 AS Rím

Zápas, o ktorom sa veľa hovorilo, predovšetkým v súvislosti s Paolom Maldinim, pre ktorého to bol posledný zápas v červeno-čiernom drese. Vypredané San Siro sledovalo lúčenie s legendou svetového futbalu a predovšetkým Milánskeho AC.
Samotný zápas začal miernou prevahou hostí. Hneď v úvode musel zakročiť Dida proti strele z uhla od Teddeia. Následne na to po chybnej rozohrávke Favalliho vyskúšal prekvapiť domáceho brankára kapitán vlkov Totti, no ten mieril nad. Rossoneri sa po miernom tlaku hostí prebrali a zatlačili ich na ich polovicu. Najprv skúšal strelu z ďiaľky Kaká, tá mu však nevyšla. Následne sa do sľubnej šance dostal Pato, ale ani ten nedokázal presne zamieriť. O pár minút neskôr mal obrovskú šancu opäť Pato, ale jeho krížnu strelu dokázal Artur končekmi prstov vytesniť mimo tri tyče. V 36. minúte prišiel faul na prenikajúceho Vučiniča a z priameho kopu presnou delovkou poslal Risse hostí do vedenia. Do konca polčasu mohli ešte Milánčania vyrovnať, no skóre však ostalo nezmenené.

Do druhej polovice stretnutia vstúpili Rossoneri s odhodlaním zvrátiť výsledok. Tréner Ancelotti poslal na trávnik Seedorfa miesto Beckhama. V 56. minúte vypálil Pirlo, Artur si však z jeho strelou poradil. Neskôr to opäť vyskúšal Pirlo, no ani teraz netrafil odkrytú bránu. Ancelotti reagoval na nemohúcnosť svojich hráčov striedaním Ronaldinha a Zambrottu. V 65. minúte už mohlo byť vyrovnané, na hranici šestnástky sa uvoľnil Kaká, ale jeho strelu dokázal Artur vytlačiť na roh. Vzápätí sa po kľučkách Ronaldinha dostal k zakončeniu Ambrosini, no aj jeho hlavičku gólman hostí vyrazil. Rossoneri konečne na dlhšiu dobu zatlačili Rimanov pred ich vlastnú bránu. V 75. minúte sa však domáci Tifosi dočkali. Kaká potiahol loptu po pravej strane, po jeho centri ešte Inzaghi Artura neprekonal, no dorážka Ambrosiniho už skončila v sieti a bolo vyrovnané. Na neštastie všetkch sa tešili len pár minút. Po rýchlom brejkom vlkov sa k lopte dostal striedajúci Menez, ktorý prekonal bezmocného Didu. To však ešte nikto nevedel čo sa na San Sire udeje. Rossoneri nesklonili hlavy a po necelej minúte bolo opäť vyrovnané. Akcia na vlas rovnaká ako pri prvom góle. Kaká nacentroval sprava a Ambrosini dorážal do prázdnej brány. Šialený zápas? V tej istej desaťminútovke hostia opäť otočili misky váh na svoju stranu. Prízemna strela Tottiho z priameho kopu len preletela okolo stojaceho múru a Dida sa márne naťahoval. 2:3. Milánčania vrhli všetky sily do útoku. V 90. minúte bol šestnástke knock-outovaný Zambrotta, ale na prekvapenie všetkých sa penalta nepískala, navyše gólový hrdina Amrosini uvidel za protesty druhú žltú kartu a za potlesku vypredaného San Sira musel opustiť ihrisko. Do konca zápasu už gól nepadol a tak nakoniec domáce AC Milan podľahlo Rímskemu AS 2:3.
Paolo Maldini tak pred zrakmi vyše 80.000 divákov ukončil svoju 24. ročnú púť v červeno-čiernom drese. So slzami v očiach, ale s vedomím, že vyhral všetko čo sa na klubovej úrovni vyhrať dá. GRAZIE PAOLO!

Zdroj: acmilan.cz